Cataif

de Brindusa in Prajituri, 21 Ian 2011 | 32493 vizualizari

COMENTARII (42)

lilik 1

21.01.2011, 21:47

ce bine arata

Rocsi 1

21.01.2011, 21:48

am auzit ca e foarte bun,dar ca trebuie sa mananci putin ca e cam dulce..e adevarat?

Brindusa 1

21.01.2011, 21:52

foarte dulce. Iti dai seama: 400 g de zahar, si in reteta originala era mai mult!

mirela0911 1

21.01.2011, 21:55

arata de nu se poate zahar mai putin nu se poate pune?

ela 1

21.01.2011, 21:57

cred ca de mai bine de jumatate de an spun ca fac reteta Oanei,dar nu mai reusesc...de cate ori am pregatit toate ingredientele si nu am facut ,asa ca mananc de la tine o portie...virtual,nici nu ma ingras,e mai sanatos

Brindusa 1

21.01.2011, 21:58

Mirela, pai asta e tot "shpilul". Sa fie foarte dulce. Altfel, nu are nici un gust.

Brindusa 1

21.01.2011, 22:00

Ela, are si Oana una? Ma duc sa vad cum e a ei.
Dar pana atunci, iti trimit o felie direct din frigider, cat mai ramane cava de barbatamiu

ela 1

21.01.2011, 22:01

ce bine ca primesc de la tine....are si Oana o reteta,putin altfel,delicioasaaa....

Brindusa 1

21.01.2011, 22:02

am vazut. Are ci crema. F buna si aia

gaby_duceag 1

21.01.2011, 22:07

nu ingrasa, nu?
arata fain

Mitinita 1

21.01.2011, 22:09

tu ai adus desertul la soulakiul meu! oare nu se poate sa-l facem mai putin dulce?

Brindusa 1

21.01.2011, 22:14

Gaby, nuuu deloc! NImic din ce fac eu nu ingrasa!

Brindusa 1

21.01.2011, 22:16

Adina, mi-ar place sa mannc pranzul facut de tine! Nu iese chiar asa de dulce. Cu mai putin zahar nu cred ca are nici un farmec.

Ina 1

21.01.2011, 22:35

uuuu, ca bine arata!

LUK 1

21.01.2011, 22:41

delicioss

lia maria 1

21.01.2011, 22:44

ce bun tre sa fie

corina241 1

21.01.2011, 23:11

Pe ''Cataif'' asta nu-l stiu dar cred ca-i bun

La Ancuta 1

21.01.2011, 23:26

nu am mancat, desi am auzit de el. Cred ca e bun

Sidy 1

22.01.2011, 06:22

Arata foarte bine Dar as fi vrut sa vad mai multe poze....

aziz 1

22.01.2011, 07:28

Criss 1

22.01.2011, 07:54

Arata foarte bine! Mie imi plac dulciurile acestea orientale.
Cu arata taieteii pentru cataif?

divainbucatarie 1

22.01.2011, 14:20

Superb!!!

MIUTA 1

22.01.2011, 14:24

Foarte bun

Brindusa 1

22.01.2011, 15:23

Criss, imi pare rau ca n-am facut poze si la taieteii cumparati. Se gasesc intr-o tava de plastic rotunda, acoperiti cu folie transparenta, ca sa se vada. Am mai pus o poza ca sa vezi cam cat de mare este. Le gasesti ori la magazine arabesti - turcesti, ori acolo unde se gasesc blaturi.

Brindusa 1

22.01.2011, 15:24

Corina, Postavaru neaparat trebuie sa mancati! In copilaria mea se gasea si la cofetarie. Nu stiu de ce nu mai fac si acum....

COMENTEAZA

Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase

pe 23.06 la 08:47

Pâine umplută cu carne de vită - Rețeta simplă și gustoasă

pe 22.06 la 10:16

Dovlecei pane cu sos de usturoi - Rețeta rapidă și savuroasă de vară

pe 19.06 la 15:28

Pide turcești  – Rețeta pas cu pas

pe 19.06 la 11:24

TOP
utilizatori

Rocsi

209 puncte

vasimur

140 puncte

MotanLaOale

40 puncte

Sidy

13 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]

 
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase
De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța deserturilor franțuzești și din plăcerea micilor momente...
Vezi toate rețetele Carte d’Or
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase